Petit Press

SME + 5 KNÍH PO SLOVENSKU

K predplatnému denníka SME na jeden rok získate päť kníh z edície Po Slovensku.

Najkrajšie vyhliadky

Príjemným spestrením potuliek po krajine bývajú pekné vyhliadky. Z tisícok miest s výhľadom sme vybrali takmer dvesto najkrajších, ktoré predstavujú najpôsobivejšie scenérie na Slovensku.

Okolo Slovenska na bicykli

Pre všetkých, ktorí obľubujú dlhšie cyklovýlety, je určená kniha po trochu nezvyčajnej trase – okolo Slovenska. Prejdeme po nej viac ako 1 800 km a povedie nás počas 22 dní po cestách, ktoré sa nachádzajú čo najbližšie pri hranici a sú zjazdné bicyklom. Každý deň nám ponúka dve trasy. Jedna je určená pre tých menej zdatných cyklistov a druhá je trasou pre náročných.

Najkrajšie pešie okruhy 2. diel

V knihe je spracovaných 25 okruhových trás nielen zo známych, ale aj menej známych slovenských pohorí. Dominujú pohoria stredného Slovenska, avšak čitateľ tu nájde aj pešie okruhové trasy zo západného či východného Slovenska, ktoré takisto vedia ponúknuť nevšedné turistické zážitky.

Záhadné miesta 2. diel

Slovensko ponúka množstvo najrôznejších tajomstiev a záhad. V knihe čitateľ navštívi Turiec, Liptov, Tatry, Spiš či Šariš a oboznámi sa s pestrou ponukou ich záhad okorenenou aj mnohými legendami či povesťami.

Najkrajšie autotrasy

Sprievodca pre autoturistov ponúka 25 najkrajších autoturistických trás po Slovensku. Každá trasa vedie k najzaujímavejším miestam toho-ktorého regiónu a nezabúda na žiadnu významnú kultúrnu či prírodnú pamiatku. Ku každej trase je mapka.